Kuchyňské spotřebiče, do kterých se vyplatí zainvestovat

4 min. čtení

18

Vždy stojí za to mít kuchyni vybavenou kvalitními a spolehlivými spotřebiči. Nejenomže vám usnadní přípravu pokrmů, ale také jsou vysoce praktické - lze je tedy použít v mnoha situacích. Pro náš seznam spotřebičů, do nichž se vyplatí investovat, jsme pak vybrali 5 z nich, jež si zaslouží vaši pozornost. Poradíme vám také, v jakých situacích je můžete využít.

Elektrické grily

Elektrický gril je praktičtější a zdravější variantou tradičního grilu. Lze jej totiž použít kdykoliv během roku a na jakémkoliv místě - na zahradě, uvnitř domu, na balkóně či na terase. Navíc nemusí být používán pouze jakožto typický gril, má daleko vícero využití.

Díky elektrickému grilu si tak dokážete připravit nejen zdravé a chutné pokrmy z masa, ryb nebo zeleniny, ale také třeba italskou a mexickou kuchyni. Konkrétně s pomocí elektrického grilu si dokážete ukuchtit třeba lahodné italské panini, tedy sendvič podávaný za tepla, či si upéci mexickou tortillu, případně quesadillas. To vše navíc bez škodlivého kouře a nepříjemného zápachu.

Toustovače a vaflovače

Toustovače a vaflovače jsou malé spotřebiče, které jsou velmi oblíbené zejména v domácnostech s dětmi. Toustovač vám totiž umožní připravit lahodné sendviče se zapečeným sýrem, které miluje naprostá většina dětí, a i dospělých. Toasty jsou rychlé občerstvení, které se může zdát zdánlivě nezdravé, ale i ono vám umožňuje si ho zpestřit spoustou zdravých surovin. Sendviče tak mohou mít velice rozmanité složení, lze je naplnit kupříkladu zeleninou, stejně tak obyčejný toustový chléb můžete nahradit zdravějším celozrnným kváskovým chlebem.

Chutné a voňavé vafle jsou zas vzpomínkou na dětství a pochoutkou, kterou má rád prakticky každý. Ve své tradiční podobě mohou být rychlým a na přípravu snadným dezertem, ve své zdravější formě obsahující celozrnnou mouku zas skvělým dietním občerstvením, jež dokáže plnohodnotně nahradit vysoko-kalorické dezerty.

Sušičky potravin

Sušička potravin je zařízením, které se vám bude hodit nejen na podzim v období sběru a sušení hub, ale taktéž je ideálním řešením, pokud si budete chtít doma připravit zdravé domácí zeleninové nebo ovocné chipsy ze sušených ingrediencí.

Pomocí sušičky můžete rovněž sušit sezónní bylinky, zeleninu a ovoce, které následně můžete použít do jídel nebo jakožto součást nálevu. Sušení je navíc proces, při kterém se ze surovin odstraňuje přebytečná voda, takže v nich zůstávají pouze živiny a vitamíny, jež jsou sušením nedotčeny.

Konkrétně v sušičce potravin můžete sušit tyto suroviny:

  • Zelenina: rajčata, mrkev, řepa, okurky, cibule, lilek, celer, cuketa, tuřín, brambory, okurky, kukuřice.
  • Ovoce: švestky, broskve, jablka, meruňky, banány, hrušky, hrozny, kiwi, ananas, třešně, borůvky, jahody, brusinky, datle, fíky.
  • Bylinky a koření: petržel, koriandr, oregano, bazalka, tymián, máta.
  • Houby: hříbky, ryzce, klouzci, václavky, lanýže.
  • Maso: hovězí, vepřové, drůbeží, zvěřina.
  • Mléčné výrobky: jogurty a sýry.

Mlýnky na kávu

Nejlepší káva je ta vyrobená z čerstvě namletých zrn - a k tomu je nezbytně nutné vlastnit kvalitní mlýnek na kávu. Mlýnek na kávu je však také možné využít i pro mletí jiných zrn. Ačkoliv by se v něm teoreticky nemělo mlít nic jiného než kávová zrnka, aby nedocházelo k narušení chuti a aroma tohoto nápoje v důsledku usazenin, tak jej lze použít také k mletí ořechů, sezamových a slunečnicových semínek, či dokonce k rozemletí cukru na práškový cukr.

Kuchyňští roboti

Kuchyňští roboti jsou multifunkčním zařízením, které zvládá nahradit mnoho kuchyňských spotřebičů najednou. Konkrétně kuchyňský robot bez problémů nahradí třeba ruční či elektrický mixér, mlýnek, kráječ na maso a zeleninu nebo plátkovač. Pozornost stojí za to věnovat zejména robotům, kteří vám umožní připravovat pokrmy od A do Z - tedy primárně termo robotům, jež jsou vybaveni funkcí vaření a přípravy jídel. Ti zvládají například vaření v páře, nebo dokonce i smažení a pečení.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

0
0
9
9
11
Zobrazení příspěvků: 721